0505 024 19 19

 

  0364 311 36 36

MEMNUNİYETİ  DOSTLARINIZLA  ŞİKAYETİ  BİZİMLE  PAYLAŞIN ... Lütfi ARIGANOĞLU

 

 
BİZDEN HABERLER
WEB SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ
Değerli Müşterilerimiz! Engin tecrübesi, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetine odaklı, Sungurlu Halı Yıkama Temizlik ..
Devamı >
İNTERNET SİTEMİZ YAY..
Sungurlu Halı Yıkama Temizlik Şirketi olarak, sizlere daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek amacıyla, bilgi teknolojile..
Devamı >
Saat

 
Takvim

 
DESTEKLEDİĞİMİZ FİRMALARI

 
HALI VE KOLTUK YIKAMAK BİZİM İŞİMİZ

Yurt-Pansiyon Halıları
Cami-Kreş Halıları
Ev-Büro Halıları
Koltuk-Kanepe
Berjer-Sandelye
Yıkamak Temizlemek
Bizim İşimiz
 
Gerekli Linkler

 
SUNGURLU HALI YIKAMA TEMİZLİK SİZLERE HAYIRLI İŞLER DİLER

Web    Sitemize    Hoşgeldiniz!

 
Sıkca Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

1-Halımı Neden Temizlemem/Temizletmem Gerekir?
Halı, kilim, yolluk, yorgan, battaniye, koltuk kullanım alanlarındaki dış mekandan gelen tozlar, kir kalıntıları, yiyecek, içecek döküntüleri, bakteriler, uçucu organik bileşikler ve başka birçok kirletici madde zamanla halınızın liflerine işlemektedir. 
Günlük yapılan temizleme işlemleri halıların aralarına inen, gözle görülemeyen kirleri temizlemek için yeterli olmaz. Bu yüzden bu işlemi düzenli aralıklarla profesyonel yıkayıcılara yaptırmanız gerekir.

2-Halımı Ne Sıklıkta Temizletmem Gerekir?
Halı yıkama sıklığı, halı üzerinde kullanım düzeyine bağlı olarak evden eve farklılık gösterir. Fazla kullanılan odalarda 3-6 ayda bir, daha seyrek kullanılan odalarda ise 9-12 ayda bir temizletmeniz gerekir. Eğer çocuğunuz veya ev hayvanınız varsa, bütün ev halılarınızı her mevsim geçişinde yıkanmalıdır.

3-Halıların Temizlenmesi Sağlık, Alerji Konularında Faydalı Olur Mu?
Evet; halınızı, döşemelerinizi düzenli ve bilinçli temizletmeniz birçok alerji yapıcı maddeleri ve diğer kirleticileri ortadan kaldıracak ve daha iyi nefes almanızı sağlayacaktır. Hiç kullanmadığımız duvarlarımız bile zaman içerisinde islenip kirlendiğine göre halılarımızın ne denli kirlendiğini unutmamalıyız. Uygun şekilde temizlenmeyen ve bakımı yapılmayan halılar ve kumaşlar bina içinde ve ev ortamında çeşitli sağlık sorunları yaratabilirler.

4-Halı Yıkama İşleminden Sonra Halılar Çabuk Kirlenirmi?
Bazı ev sahipleri, halı temizleme işleminden sonra halının daha çabuk kirleneceği konusunda kaygı duyduklarını ifade etmişlerdir. Bu kaygı, birçok temizleme şirketinin temizlik işlemini uygun olmayan şekilde gerçekleştirmesinden kaynaklanmaktadır. Bu şirketlerin çoğu, masraftan kaçmak ve zamandan tasarruf etmek için en ucuz temizlik malzemeleri kullanmakta, çalışanlarına düzgün eğitim vermemekte ve deterjan kalıntısını gidermek için ayrı bir durulama işlemi yapmazlar. Eğer halı yıkama ve halı bakımı bilinçli bir şekilde yapılmaz ve halıda deterjan bırakılırsa, yeniden kirlenme süreci hızlanacaktır.

5-El Dokuma Halı Ve Kilimlerimin Renkleri Birbirlerine Karışırmı ? Halılarım Zarar Görürmü?

El dokuma halı ve kilimlerinizin yıkanması titizlik gerektiren bir iştir. Halı yıkama işinde uzman olmayan bir firmaya el dokuma halı ve kilimlerinizi verdiğinizde yanlış yıkama işlemleri sonucu halı ve kilimleriniz hem yıpranır hem de renkleri birbirlerine karışır. Firmamızda el dokuma halı ve kilimleriniz yüzeylerine uygun fırça ve boya korumalı ilaçlarımızla hijyenik bir şekilde halı yıkama ustalarımız gözetiminde garantili olarak temizlenmektedir.

6-Isparta,  Nepal, Shaagy, İpek, Deri, Çin Gibi Halı Çeşitlerini Nasıl Yıkıyorsunuz?

Firmamız halı temizleme işine yıllarını vermiş bir temizlik şirketidir. Bu tür değerli halılarınızı bilinçsiz işinde uzman olmayan bir halı yıkama firmasına verdiğinizde yanlış temizleme işlemleri sonucu halılarınızda telafisi zor kalıcı hasarlar oluşur.  Özel halılarınıza özel yıkama metotlarımızla metotlarımız, fırçalarımız ve ilaçlarımızla garantili temizlik hizmetleri sunmaktayız.

7-Her TürLekeyi Çıkarma Garantisi Veriyor Musunuz?

Halıların yüzeyinde leke oluştuğunda buna anında müdahale çok önemlidir. Lekeye uzun zaman önce maruz kalmamış bütün halılarınızda kullandığımız çözelticiler ve özel şampuanlarla lekeleri çıkartma garantisi veriyoruz.

8-Halı Üzerine Kazara Sıvı Döküldü, Kurumasını Nasıl Hızlandırabilirim?
Halının kuruması; evin nemine, sıcaklığına ve elyafın yoğunluğuna bağlıdır. Kuruma sürecini hızlandırmak için, fanlardan yararlanabilir, pencereleri 5-6 santim açık bırakabilir, ısıtıcıyı açabilir ve daha sıcak havalarda klimayı açık bırakabilirsiniz. Tamamen kuruyuncaya kadar halı üzerinde mümkün olduğu kadar az gezinilmesi sağlamaya çalışın. Kuruma sürecinde varsa ev hayvanlarını halı üzerinde gezdirmemeye gayret gösterin. Önemli olan geciktirmeden halı yıkama firmasına başvurun. Kuruyunca lekelerin kalıcı olabileceğini unutmayın.

9-Kış Mevsiminde De Halı Yıkamaya Devam Ediyor Musunuz?

Firmamız yaz kış demeden halılarınızı yıkamaya ve temizlik hizmetleri vermeye devam etmektedir. Firmamız kış mevsiminde de kesintisiz hizmet verdiği için kapalı kurutma alanlarımız vardır . Kış mevsiminde halılarınızı verdiğinizde halılarınızın kurutma işlemi kapalı halı kurutma alanlarımızda yapılmaktadır.  Ancak teslimat süresi diğer mevsimlere göre biraz değişmektedir.

10- Evde Halı Ve Koltuk Takımı Yıkama İşlemini Yapıyormusunuz?

Halı ve halıfleksler yer yüzeyine yapıştırılmış ve evin her bölgesini kaplayan halılardır. Halılarınızı yıkama işlemlerini profesyonellikle yürüten firmamız kısa süre içerisinde evinizdeki halıları yıkayarak temizlemektedir. Büyük ebatlı halılar ve halıfleksler yerinden sökülmeden halı yıkama makineleri ve şampuanları kullanılarak etkili bir temizlik yapılmaktadır. Firmamız evlerinizdeki koltuklarınızı kanepelerinizi sandalyelerinizi yataklarınızı da yıkamaktadır.

11-Yorgan Ve Battaniyeleri Nasıl Temizliyorsunuz?

Evlerinizde kullandığınız hertürlü yorgan ve battaniye çeşitlerini; lekelerinin yumuşatılmasını sağlıyoruz daha var olan lekelere özel solüsyonlarla bölgesel temizleme işlemi ile müdahale ediyoruz. Yorgan ve Battniyelere yumuşatıcı uygulanarak dezenfekte edildikten sonra kapalı kurutma alanımızda kurutulup nem alma odalarımızda tamamen nemden arındırdıktan sonra son kontrollerini yapıp ambalajlayarak evinize teslim ediyoruz.

12-Doğru Temizlik Metot Ve Materyalleri Nelerdir?

Her halıya uygun olan tek bir temizlik metodu yoktur. Bu nedenle, halınızın maruz kalacağı trafik yoğunluğuna ve halınızın türüne en uygun metot ve temizlik ürünlerini seçmeniz gereklidir.

13-Halı Yıkamanın Katkıları Nelerdir?
Halıların temiz olması, her ev sahibi için övünç kaynağıdır. Evde ne kadar temizlik yaparsak yapalım temizliği gösterenin halı olduğu bilinmelidir.Özellikle misafirlerin kirli halılarla karşılaşması istenmediğinden dolayı, halı yıkama birçok kadının vazgeçilmez hizmetleri arasında yer almaktadır.

14-Halılarımın Üzerinde Aşınmalar Oluştu Ne Yapmam Gerekiyor?

Halı’larınız zamanla yıpranarak deformasyona uğrayabilir. Kullanılan mobilyaların uyguladığı baskı halı yüzeyine zarar verebilir. Bunu engellemek için mobilyalarınızın yerlerini değiştirebilir ve de baskı yerlerine parçalar koyarak halı yüzeyini koruyabilirsiniz.

15-Ağır Mobilyalardan Ve Keskin Cisimlerden Kaynaklanan Çukur İzleri Giderilebilir Mi?
Bu tarz çukurlaşmaların ortadan kaldırılması için garanti verilemez. 
Bu duruma ısı, nem ve halıların belli araçlarla elle temizlenmesi katkıda bulunabilir. Halı dokuma malzemesi de çok önemlidir. Mesela polyamid malzemede iz hemen hemen hiç kalmazken akrilik malzemede hemen hemen kaybolmaz diyebiliriz. Halı yıkama işlemi sorunun çözümüne katkı sağlayabilir, yine de halının eski haline dönmesi zaman alabilir. Ciddi durumlarda böyle hasarlar kalıcı olabilir.

16-Halım Eski, Değiştirmem Mi Gerekiyor?

Günümüzde halılar artık bir dekor malzemesi olarak kullanılmaktadır ama değiştirilmesi oldukça maliyetli olduğu için, doğru tercih kullanılan halı, kilim gibi eşyaları öncelikle profesyonel halı yıkama firmalarına temizletmektir. Bu, daha az maliyetlidir ve farklılık yaratabilir.

17-Halıları Toplarken Nelere Dikkat Etmem Gerekir?
Bir süre kullanmayacağımız kaldıracağımız halılar mutlaka rulo olarak sarılmalı ve halı yün ise mutlaka içerisine granür sabun tozu veya naftalin koyarak saklamalıyız. Güve denilen ve hiç sevmediğimiz haşeratlar unutmamalıyız ki yün halıları çok sevmektedirler.

18-Halı Servisiniz Var mı Ücretli mi?

Sungurlu’nun her mahallesine köyler hariç, ücretsiz servisimiz vardır. Halılarınız yıkanmak üzere adresinizden ücretsiz olarak teslim alınır ve yine yıkanıp kurulandıktan sonra ambalajlanarak ücretsiz olarak adresinize teslim edilir.

19-Halı Teslim Alma ve Teslim Etme Nasıl Olur?

Firmamıza çağrı yapıldığı saatten itibaren en kısa zamanda sipariş yoğunluğuna göre halılarınız adresinizden takip fişi karşılığında teslim alınır. Genel olarak siparişi verdiğiniz gün veya ertesi gün halılarınız alınır. Halılarınız alındıktan sonra mevsim ve iş yoğunluğuna göre bir hafta içerisinde tekrar teslim edilir. Tüm bu işlemler iş yoğunluğuna göre 4 ila 7 gün sürer.

20-Size Nasıl Güvenebilirim Halılarımın Muhafazası Sağlanacak mı?

Halılarınız firmamıza teslim edildikten sonra güvence altına alınır. Bunun en büyük dayanağı firmamızın geçmişi ve ismidir. Her an takip edebilir ve çalışmalarımızı yerinde görebilirsiniz. Halılarınızın temizleme ve kurutma işlemi sonrasında son kontrolleri yapılır ve ambalajlanır. Bu durumda teslim süresinde halılarınızın kirlenmesi önlenir.Sayfa Kategorisi: FAYDALI BİLGİLER
 
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
 
BASINDA BİZ
SUNGURLU YEREL BASININDA YER ALDIK
SUNGURLU YEREL BASIN..
Sungurlu'nun yerel gazete müdavimlerinden olan Sungurlu Gazetesinde yeni iş yerimizin temellerinin atıldığı 5 Ağustos 20..
Hava Durumu

 
ÜCRETSİZ SERVİS HİZMETİ
SERVİSLERİMİZİN OLDU..
Sungurlu Halı Yıkama Temizlik Firması Olarak Sungurlu'nun Her Yerine Ücretsiz Servis Hizmeti Vermekteyiz. ÜCRETSİZ SE..
Devamı >
Gazeteler

 
Döviz Kurları

 
tek sayf-2

 
SİZLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Halıları Evinizden Alıyor, Evinize Teslim Ediyoruz. - Deneyim ve Tecrübelerimizle Profosyonel Temizlik

Maksimum Temizlik Minimum Fiyat